یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

یوتیوب YOUTUBE یک پلتفرم اشتراک ویدئو است، این سایت به کاربران اجازه تماشا و اشتراک‌گذاری ویدئوها را می‌دهد. در یوتیوب ویدئوها با موضوعات آموزشی، موسیقی، پادکست، سینما، علمی، گیم، سرگرمی و انواع ولاگ بارگذاری می‌شوند. در این سرویس هر کاربر دارای یک کانال می‌باشد، کاربرانی که در کانال خود محتوا به اشتراک می‌گذارند، یوتیوبر نامیده می‌شوند و از این طریق درآمدزایی می کنند.

 

برای دیدن برترین یوتیوبرهای ایرانی میتوانید به مقاله معرفی یوتیوبرها مراجعه کنید. 

 

برای مطالعه بیشتر در مورد کسب درآمد از یوتیوب می توانید به مقاله نکات مهم درآمد از یوتیوب مراجعه کنید. 

 

 امروزه در یوتیوب زمان ویدئوها از ۶۰ دقیقه بالاتر رفته (برای جذب مخاطب و درآمد بیشتر از یوتیوب ) و حتی به 2 یا 3 ساعت هم رسیده، این موضوع باعث شده که کاربران تمایل بیشتری به دانلود ویدئوها و مشاهده آن به‌صورت آفلاین داشته باشند تا تماشای زنده آن‌ها. در این سرویس تنها با خرید اشتراک ویژه به کاربران امکان دانلود ویدئوها داده می‌شود، اما برای کسانی که این اشتراک را ندارند و به دنبال راهی برای دانلود سریع و راحت هستند، ما در این مقاله چند یوتیوب دانلودر رایگان و سریع را به شما معرفی خواهیم کرد. یوتیوب دارای الگوریتم ها و رمز و راز های متنوعی است که باعث افزایش فوق‌العاده کارابران آن می شود، این موضوع می تواند موجب بیشتر شدن ویدئو های مختلف در یوتیوب باشد که نیاز به دانلود از یوتیوب را هم برای کاربران بیشتر می کند. 

برای مطالعه بیشتر درمورد یوتیوب می توانید به مقاله الگوریتم ها و رمز و راز های یوتیوب مراجعه کنید

 

کاربرد یوتیوب دانلودرها در بلاگری بدون چهره
بیشتر بلاگرها حتی آن‌هایی که با چهره بلاگری می‌کنند، برای افزایش کیفیت کارهای خود از ویدئوهای دانلود شده آماده استفاده می‌کنند که برای همین هدف هم یوتیوب دانلودرها مورد استفاده قرار می‌گیرند. 
با اینکه اگر خیلی واضح و بیش از حد از ویدئوهای دانلود شده از یوتیوب استفاده کنید، در دام قانون کپی رایت می‌افتید، اما می‌توانید در بخش‌هایی از ویدئوهای خود از آن‌ها استفاده کنید.
یوتیوب همچنین خود بخشی مجزا دارد که در آن می‌توانید ویدئوهای آپلود شده دیگران را با یکسری تغییرات خاص خودتان بازنشر کنید.

 

برای مطالعه بیشتر درمورد ابزارهای مورد استفاده یوتیوبرها می‌توانید به مقاله معرفی ابزار Edit to shorts برای یوتیوبرها مراجعه کنید. 

 

برای مطالعه بیشتر درمورد یوتیوب می‌توانید به مقاله ورود یوتیوب به صنعت پادکست‌ها مراجعه کنید. 

 

مقاومت امنیتی گوگل در برابر یوتیوب دانلودرها
اگر تا کنون اقدام به نصب برنامه‌های فوق کرده باشید، متوجه خواهید شد گوگل به سختی اجازه نصب آنهارا می‌دهد و آنهارا مضر می‌داند.
همانطور که می‌دانید یوتیوب متعلق به گوگل است و شما قادر به دانلود ویدئوها از طریق یوتیوب نیستید؛ این باعث می‌شود هر زمان که ویدئویی را نیاز داشتید، دوباره به یوتیوب مراجعه کنید؛ به اینصورت بازدید یوتیوب افزایش میابد. به همین دلیل گوگل مخالف دانلود ویدئو ها می‌باشد زیرا باعث خلوت شدن ترافیک یوتیوب می‌شود؛ بنابراین اجازه گرفتن گواهینامه امنیتی گوگل را به یوتیوب دانلودرها نمی‌دهد و بسیاری از آن‌ها قادر نیستند وارد گوگل پلی شوند زیرا غیرقانونی محسوب می‌شوند و بهمین دلیل باید آنهارا از سایت اختصاصی دانلود کنید.

 

برای مطالعه بیشتر درمورد یوتیوب و سازندگان آن می توانید به مقاله صفر تا صد یوتیوب و معرفی مؤسس آن مراجعه کنید. 

مواردی که به آن‌ها خواهیم پرداخت:

معرفی یوتیوب دانلودر برای اندروید

معرفی یوتیوب دانلودر برای ویندوز

معرفی سایت‌های رایگان برای دانلود از یوتیوب

معرفی یوتیوب دانلودر برای آیفون

 

 

 اپلیکیشن های یوتیوب دانلودر برای اندروید

۱. اپلیکیشن INSTUBE یک برنامه کاربردی برای دانلود از یوتیوب محسوب می‌شود که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرارگرفته است. نکته قابل‌توجه این است که INSTUBE موردتوجه کاربران اینستاگرام نیز هست و به دلیل کیفیت بالا بخش بزرگی از جامعه آماری کاربران این دو پلتفرم را به خود اختصاص داده است.

ویژگی‌های برنامه INSTUBE:

امکان دانلود از یوتیوب و اینستاگرام

قابلیت دانلود ویدئوهای یوتیوب در قالب فایل صوتی

امکان مخفی سازی فایل‌های دانلود شده

رایگان بودن

برای مطالعه و اطلاعت بیشتر درمورد تفاوت یوتیوب و اینستاگرام می‌توانید به مقاله مقایسه یوتیوب و اینستاگرام مراجعه کنید. 

آموزش کار با برنامه INSTUBE 

زمانی که برنامه INSTUBE را اجرا می‌کنید، لیست پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی که می‌توانید با INSTUBE از آنها ویدئو دانلود‌ کنید را به شما نمایش می‌دهد.
برای دانلود از یوتیوب، گزینه یوتیوب را انتخاب کنید. وارد یوتیوب شوید و ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در گوشه پائین سمت راست آیکون قرمز رنگ دریافت را انتخاب کنید که از شما کیفیت ویدئو و فرمت آن را می‌پرسد و بعد بارگیری را انجام می‌دهد.
جالب اینجاست که شما می‌توانید ویدئوی موردنظر را حتی بصورت فایل صوتی هم دانلود کنید. کیفیت‌های در دسترس از 144p تا 1280p HD می‌باشند.
برای دانلود از دیگر شبکه‌های اجتماعی و یا دانلود از یوتیوب بوسیله لینک پست، آن را در کادر جستجوی برنامه قرار دهید.

امکان مخفی‌سازی فایل‌ها در INSTUBE

از دیگر امکانات عالی که تیم توسعه دهنده برنامه INSTUBE  در اختیار ما قرار داده است، می‌توان به امکان مخفی سازی فایل‌های خود اشاره نمود.
برای این مقصود، باید به وسیله گزینه Private در آیکون سه نقطه در گوشه بالا سمت چپ، یک رمز جدید بسازید. سپس برای مخفی سازی هر فایل، با کلیک بر روی گزینه سه نقطه کنار آن و گزینه Hide آن را مخفی کنید.

همچنین به وسیله آیکون بالا سمت راست نیز قادر خواهید بود به فایل‌های دانلود شده خود دسترسی پیدا کنید.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد برنامه INSTUBE می توانید به مقاله INSTUBE و نحوه استفاده از آن مراجعه کنید. 

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

 

۲. برنامه KEEPVID ANDROID برنامه‌ای کامل و پیشرفته جهت دانلود از یوتیوب به‌صورت رایگان و با سرعت‌بالا

ویژگی‌های برنامه KEEPVID ANDROID:

دانلود از یوتیوب و سایر شبکه‌های اجتماعی را برای شما ساده می‌کند

دانلود رایگان و ذخیره تمام فایل‌های چندرسانه‌ای موجود در شبکه‌های اجتماعی

محیط کاربری بسیار ساده و راحت

پوشش دادن تمام شبکه‌های اجتماعی بزرگ

سرعت دانلود بسیار بالا

آموزش کار با برنامه KEEPVID ANDROID
بعد از نصب و فعالسازیKEEPVID ANDROID زمانی که برنامه را باز می‌کنید، تمامی پلتفرم‌هایی که می‌توانید از طریق این برنامه به دانلود ویدئو از آن بپردازید، نمایش داده می‌شود. حتی اگر شبکه اجتماعی مورد نظر شما در این لیست موجود نباشد، با زدن سه نقطه لیست جدیدی باز می‌شود.
دانلود از KEEPVID ANDROID تا حد بسیاری شبیه به INSTUBE می‌باشد. پس از انتخاب گزینه یوتیوب وارد سایت یوتیوب می‌شوید و سپس ویدئو مورد نظر را انتخاب کنید؛ و یا اینکه می‌توانید از طریق کادر جستجو لینک ویدئو را در آنجا قرار دهید. سپس از طریق گزینه آبی رنگ دریافت آن را دریافت کنید و همان مراحل گفته شده را طی کنید.

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

 ۳. اپلیکیشن EASY TUBE برای دانلود ویدئو است که برنامه‌های زیادی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام را پشتیبانی می‌کند و مناسب برای دانلود از یوتیوب است.

ویژگی‌های برنامه EASY TUBE:

دانلود ویدئو به‌صورت رایگان

امکان بارگیری چندین ویدئو به‌صورت هم‌زمان

دارای لیست تاریخچه دانلود

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۴. اپلیکیشن TUBEMATE یک نرم‌افزار برای دانلود از یوتیوب و اینستاگرام است که با کمک آن می‌توانید با سرعت زیاد به دانلود فیلم از یوتیوب بپردازید و آن‌ها را به‌صورت آفلاین سر فرصت مشاهده کنید و همچنین این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که فیلم‌ها و یا فایل صوتی آن‌ها را در فرمت‌های دلخواه دانلود و ذخیره کنید.

آموزش کار با برنامه TUBEMATE
پس از اجرای برنامه از طریق مرورگر داخلی برنامه وارد وب سایت یوتیوب شوید. سپس ویدئوی موردنظر خود را انتخاب کنید و یا می‌توانید مانند برنامه‌های قبل لینک آن را در کادر url مرورگر جای‌گذاری کنید. سپس با انتخاب گزینه دریافت قرمز رنگ در گوشه پائین، آن را بارگیری کنید.
درصورتی که تمایل دارید از داخل خود یوتیوب اینکار را انجام دهید، با انتخاب گزینه share و سپس انتخاب برنامه TUBEMATE آن را در برنامه باز کرده و دریافت کنید.

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۵. اپلیکیشن VIDEODER این اپلیکیشن یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هایی است که به کاربران امکان دانلود از یوتیوب را می‌دهد.

ویژگی‌های برنامه VIDEODER:

دانلود مستقیم و سریع ویدئوها و موزیک‌ها

قابلیت انتخاب فرمت و کیفیت ویدئو برای دانلود 440p تا 1080p

قابلیت دانلود موزیک‌ها و ویدئوها با فرمت full HD

قابلیت دانلود هم‌زمان ویدیوها به‌صورت قرار دادن در صف

آموزش کار با VIDEODER
در مرورگر داخلی برنامه یوتیوب را باز کنید و یا لینک را در کادر url قرار دهید. پس از انتخاب ویدئو، از طریق گزینه دانلود اقدام به انتخاب فرمت و کیفیت ویدئو و نهایتا بارگیری کنید. همچنین از گزینه share یوتیوب هم همچنین برای این برنامه می‌توانید برای بالا آوردن ویدئو و بارگیری آن استفاده کنید.

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۶. با استفاده از اپلیکیشن VIDMATE می‌توانید با سرعت بسیار بالا هر ویدئویی را که تمایل دارید درگوشی خود ذخیره کنید.

آموزش کار با VIDMATE
برای دانلود ویدئو از طریق این برنامه، پس از وارد شدن به یوتیوب یا باز کردن لینک پست از طریق مرورگر داخلی آن، از طریق گزینه گوشه پائین آن را دریافت کنید.

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۷. اپلیکیشن YTD یک برنامه دانلود از یوتیوب است که کار با آن برای کاربران بسیار ساده است و به راحت‌ترین شکل می‌تواند فیلم موردنظر را برای شما دانلود کند.

 

۸. برنامه SNAPTUBE یک اپلیکیشن همه‌کاره است که نه‌تنها اجازه دانلود فیلم از یوتیوب را به شما می‌دهد بلکه می‌توانید با استفاده از آن فیلم و ویدئو از منابع دیگر مانند اینستاگرام را به‌طور مستقیم دانلود کنید.

آموزش کار با SNAPTUBR
برای کار با SNAPTUBE نیز از طریق مراحلی که پیش تر گفته شد می‌توانید ویدئوها را بارگیری کنید. پس از قرارگرفتن در صفحه مخصوص ویدئو، از طریق گزینه Download آن را بارگیری کنید

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۹. برنامه NEW PIPE یک نسخه کم‌حجم از اپلیکیشن یوتیوب اندروید است که برای دستگاه‌های اندروید منتشرشده و تنها ۲ مگابایت حجم دارد. همچنین قابلیت نصب بر روی همه دستگاه‌های اندرویدی (حتی با اندروید پایین) را دارد. در نرم‌افزار NEWPIPE به ساده‌ترین روش می‌توانید ویدیوهای یوتیوب را دانلود کنید.

ویژگی‌های برنامه NEW PIPE:

دارای طراحی ساده و بسیار کاربردی

نمایش ویدئوهای محبوب

بدون نیاز به ثبت‌نام یا واردکردن حساب کاربری گوگل

قابلیت دانلود ویدیوهای یوتیوب باکیفیت‌های مختلف

دارایتم سیاه و جذاب

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۱۰. اپلیکیشن PURE TUBER یک نرم‌افزار بدون تبلیغات و پخش زمینه است که با استفاده از آن می‌توانید ویدیوهای موجود در یوتیوب را به‌راحتی دانلود کنید.

برخی ویژگی‌های برنامه PURE TUBER:

علامت‌گذاری کلیپ‌های موردعلاقه‌تان برای دسترسی سریع

هوش مصنوعی برای رد کردن سریع تبلیغات بدون کوچک‌ترین تأخیری

پخش فایل‌های ویدیویی یوتیوب و دیگر رسانه‌ها بدون هیچ‌گونه تبلیغات

سیستم پخش شناور برای مشاهده ویدیوها در هنگام اجرای دیگر برنامه‌ها

گزینه‌ای برای تنظیم رزولوشن ویدیوهای در حال پخش

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

یوتیوب دانلودر برای ویندوز

 

۱. ‌YOUTUBE VIDEO DOWNLOADER برنامه‌ای کاربردی و ساده برای دانلود ویدیوها از یوتیوب برای کامپیوتر است.

ویژگی‌های برنامه YOUTUBE VIDEO DOWNLOADER:

کار کردن با آن بسیار آسان است

پشتیبانی از فرمت‌های مختلف

دانلود و مشاهده به‌صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۲. اپلیکیشن YOUTUBE MOVIE DOWNLOADER یک نرم‌افزار کاربردی به‌منظور دانلود کردن انواع فیلم‌ها و استریم آنلاین یوتیوب می‌باشد که کار کردن با آن بسیار آسان است. حتی این برنامه بخش آموزشی نیز تدارک دیده است که به کاربران نشان می‌دهد چگونه فیلم‌های خود را دانلود کنند.

ویژگی برنامه YOUTUBE MOVIE DOWNLOADER:

 حجم کم در کنار رابط کاربری ساده

وجود بخش آموزشی برای امکانات برنامه

پشتیبانی ویدئوها پیش از دانلود کردن

پشتیبانی از فرمت‌های مختلف ویدیویی

 

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

۳. اپلیکیشن 4K VIDEO DOWNLOADER یک نرم‌افزار دانلود از یوتیوب برای کامپیوتر است.

ویژگی‌های برنامه 4K VIDEO DOWNLOADER:

قابلیت دانلود فایل‌های صوتی از ویدئوهای یوتیوب با فرمت‌های MP3, M4A,OGG

بارگیری ویدئو یوهای موردنظر خود در قالب فرمت‌های تصویری همچون MP4

امکان دانلود و استخراج صدا از ویدیوهای 4K

دانلود ویدیوهای موردنظر باکیفیت بسیار بالا

یوتیوب دانلودر: معرفی ١٩ برنامه رایگان برای اندورید، ویندوز، آیفون + آموزش ویدئویی

سایت برای دانلود از یوتیوب

 

١. سایت BIT DOWNLOADER دانلود سریع و نامحدود از یوتیوب

برای استفاده از آن باید لینک URL ویدئویی که می‌خواهید دانلود کنید را کپی کرده و در سایت وارد کنید، بعد با فشار دادن دکمه DOWNLOAD پیش‌نمایش از ویدئو، مدت و کیفیتی که می‌توانید دانلود کنید ظاهر می‌شوند.

٢. سایت NET SAVE FROM  مناسب برای دانلود آسان از یوتیوب

برای استفاده از آن باید: لینک ویدئوی که می‌خواهید دانلود کنید را وارد کرده و روی دکمه START کلیک کنید. فرمت ویدیو یا صوتی که می‌خواهید دانلود کنید را انتخاب کرده و بعد روی DOWNLOAD کلیک کنید و بعد ویدئو را در هرکجا که می‌خواهید ذخیره کنید.

منظور از آدرس URL ویدئو همان صفحه‌ای است که ویدئو در آن قرار دارد و در بخش آدرس صفحه با استفاده از مرورگر می‌توانید آن را کپی کنید.

 

یوتیوب دانلودر برای آیفون

 

۱. برنامه ‌VIDEO DOWNLOADER PRO اپلیکیشنی است که با سادگی امکان دانلود مستقیم ویدیوهای یوتیوب را در اختیار کاربران آیپد ها و آیفون‌های اپل قرار می‌دهد.

 

۲. برنامه MY VID VIDEO DOWNLOADER اپلیکیشنی روان و سریع برای دانلود ویدئوهای شبکه‌هایی مانند یوتیوب است که می‌توانید از طریق آیفون یا آیپد خود از آن استفاده کنید.

 

۳. برنامه MEDIA BURNER اپلیکیشنی پرطرفدار است که افراد زیادی در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند، اما امکانات آن به‌طور کامل رایگان نیست.

 

۴. اپلیکیشن TITAN DOWNLOADER قابلیت دانلود ویدئوهای یوتیوب را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و کار با آن بسیار ساده و راحت است.

 

برای مطالعه بیشتر درمورد بدافزارهای یوتیوب می‌توانید به مقاله بدافزار REDLINE مراجعه کنید. 

 

آموزش ویدئوی

 

امیدوارم برنامه‌هایی که در این مقاله معرفی شد نیازتان را برطرف کند، زیرا بهترین نرم‌افزارهای موجود را بررسی و معرفی کردیم.

همچنین برای دانلود برنامه ها می‌توانید بر روی نام آبی شده برنامه ها کلیک کنید. 

نظرات خود را درباره برنامه ها و ویژگی های آنها برای ما بنویسید.