ابراسمارت (Abarsmart)، تاسیس شده بصورت رسمی در سال 1400، یک گروه کارآفرینی و نوآوری در زمینه رسانه می‌باشد که با تلاش جمعی از جوانان نخبه ایران زمین و حمایت کارآفرینان و شتاب‌دهندگان با تجربه مدیریت می‌شود. استعدادهای درخشان این گروه در زمینه تولید محتوا، بازاریابی دیجیتال، کارآفرینی، مدیریت پروژه و توسعه وب و نرم افزار می‌باشد.

تولد این گروه از لحاظ جغرافیایی در استان بوشهر و توابع آن در محافل فرهنگی و اجتماعی همچون پارلمان دانش آموزی ایجاد شد. سپس با سرعتی شگفت انگیز کادر اصلی خود را به تمامی استان‌های ایران زمین به وسیله دورکاری گسترش داد.

 

اهداف و آرمان‌ها

اهداف اولیه گروه در مرحله شکل‌گیری، تاثیرگذاری و ایجاد تغییر در جامعه جوانان به وسیله فعالیت رسانه‌ای تحت نظارت آموزش و پرورش بود. سپس ایده‌های جدید و پروژه‌های کاآفرینی برای گسترش این اهداف مطرح شد. این ایده‌های تکمیلی، به دانش آموزان امکان درآمدزایی از طریق مهارت‌های خود در جهت رسیدن به استقلال مالی را می‌داد. این ایده‌ها بیشتر محصول اعتراض به دهه‌ها بی‌توجهی و عدم حمایت عادلانه دولت و آموزش و پرورش به استعدادها و مهارت‌های درخشان دانش آموزان نخبه بود که موجب موجی از دلسردی و سرکوب ظالمانه استعدادهای آنان می‌شد.

واکنش مسئولین آموزش و پرورش در ابتدا مثبت تلقی می‌شد و حتی دعوت به دریافت سرمایه صورت می‌گرفت؛ اما پس از 8 ماه به بی‌توجهی مجدد و نهایتا اتمام دوره پارلمان دانش آموزی گردید. سپس در اسفند سال 1400، این گروه تحت نام ابراسمارت بصورت مستقل و با حمایت شتاب‌دهندگان و اسپانسرهای مختلف تاسیس شد.

اهداف و آرمان‌های ابراسمارت امروزه به تاثیرگذاری و بهبود سبک زندگی جامعه ایران خصوصا قشر جوان به وسیله فعالیت‌های رسانه‌ای مختلف گسترش یافته است.

 

رسانه‌ها و صفحات ابراسمارت

فعالیت‌های رسانه‌ای ابراسمارت درحال حاضر به موارد زیر تقسیم می‌شوند. در هر بخش اطلاعات تکمیلی ذکر شده است.

 

صفحه اینستاگرامی ابراسمارت

صفحه اینستاگرام ابراسمارت همزمان با تاسیس رسمی گروه، در فروردین سال 1400 شروع به کار کرد و محتواهای خود را با انواع مختلف در موضوعات علمی، فناوری، توسعه فردی و کسب و کار منتشر می‌کند. چالش‌های مختلف همراه با هدایای جذاب و همچنین آموزش‌های ارزشمند از خدمات ارزنده این صفحه می‌باشد. هم اکنون این صفحه بصورت فعال و روزانه درحال ارائه خدمات می‌باشد.

 

صفحه یوتیوب و آپارات ابراسمارت

بصورت همزمان، محتواهای طولانی مدت و آموزشی بصورت پادکستی، باچهره و بدون چهره توسط تولیدکنندگان محتوا و بلاگرهای ابراسمارت در صفحات یوتیوب و آپارات ابراسمارت منتشر می‌شوند. نوع محتواهای تولیدی از لحاظ مدت زمان براساس امکانات هر پلتفرم معین می‌شود.

 

صفحه ایکس (توئیتر سابق) مجله ابراسمارت

در این صفحه‌ معمولا مطالب مجله‌ای روزانه مطابق دیگر صفحات منتشر می‌شود. ممکن است گاها این فعالیت به ابراز نظر جمعی نویسندگان ابراسمارت در بحث‌های داغ شبکه اجتماعی ایکس گسترش پیدا کند. 

صفحه دیگری تحت عنوان صفحه اطلاع رسانی و اعلانات ابراسمارت در ایکس وجود دارد که درباره خبرهای داخلی گروه می‌باشد.

 

وب سایت ابراسمارت

خدمات وب سایت ابراسمارت تنها به رسانه محدود نمی‌گردد، اما با توجه به موضوع این قسمت، به آن در زمینه فعالیت رسانه‌ای می‌پردازیم.

تیم نویسندگان ابراسمارت بصورت روزانه مقالاتی را در موضوعات مختلف در بخش بلاگ وب سایت منتشر می‌کنند. البته موضوعاتی که در این مکان به آن ها پرداخته می‌شود، گستره موضوعی بیشتری دارد و امکان دارد در موضوعات مختلفی خارج از موضوعات همیشگی مانند علمی، فناوری، توسعه فردی و کسب و کار باشند.

درحال حاضر امکان انتشار مقاله برای کاربران اینترنت در سایت ابراسمارت از طریق پنل کاربری وجود دارد و به همین دلیل، دسته‌بندی موضوعی ابراسمارت محدود به چند دسته خاص نیست تا کاربران اینترنت بتوانند درباره تمامی موضوعات موردنیاز خود، مقاله بنویسند.

درحال حاضر، محتواهایی که در صفحات اجتماعی منتشر می‌شوند مختص همان صفحات هستند و برای بالا بردن ارزش دنبال کردن صفحات شبکه‌های اجتماعی گروه، این محتواها را در وب سایت در دسترس کاربران قرار نمی‌دهیم.

 

آپدیت 6 ماهه دوم سال 1402

با توجه به تصمیمات گروهی ابراسمارت، فعالیت وب سایت در سال 1402 خصوصا 6 ماهه دوم با فاصله زمانی بیشتری صورت می‌گیرند. عمده تمرکز گروه معطوف به صفحات شبکه‌های اجتماعی بوده است.