تیک تاک شبکه اجتماعی پرطرفدار چینی اخیرا به جاسوسی از کاربران آمریکایی مبنی بر جمع‌آوری اطلاعات شخصی آن ها متهم شده بود. Byte Dance شرکت صاحب شبکه اجتماعی تیک تاک، اخیرا یک تحقیق داخلی انجام داد که در نتایج آن مشخص شد که کارمندان تیک تاک اطلاعات چند تن از روزنامه نگاران آمریکایی را جمع آوری کرده بودند. هدف این کاربران و همچنین اینکه این اطلاعات به چه هدفی جمع‌آوری شده اند هنوز مشخص نیست.

تیک تاک که طرفداران بسیاری در میان کاربران آمریکایی دارد، اخیرا در کشورهای اروپایی تنش‌های بسیاری با دولت‌ها پیدا کرده است. در برخی ایالت‌های آمریکا مانند تگزاس، داکوتای شمالی و یوتا قانون عدم استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک به تصویب رسیده است. پیش‌تر افراد مشهوری مانند دونالد ترامپ بر علیه این شبکه اجتماعی چینی تلاش‌هایی داشته‌اند، اما موفق به شکست تیک تاک در دادگاه نشده اند. هم اکنون سناتور میسوری جاش هالی در تلاش است که لایحه‌ای که به تازه در سنا بر علیه تیک تاک تصویب کرده است را به مجلس نمایندگان برساند تا بتواند به عنوان یک قانون کلی آن را به اجرا بگذارد.

 

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دانلودرها برای شبکه‌های اجتماعی

 

جاسوس حزب کمونیست چین

بسیاری از افراد نامبرده از جمله تد کروز سناتور جمهوری خواه تگزاس، مدعی شده اند که تیک تاک یک ابزار جاسوسی عالی برای حزب کمونیست چین می‌باشد و تیم تیک تاک همیشه درباره سوال‌هایی که در رابطه با حزب کمونیست چین از آن‌ها می‌شود طفره می‌روند و پاسخ درستی نمی‌دهند. از جمله افرادی که درحال حاضر تلاش می‌کند که به وسیله لایحه استفاده از تیک تاک را در تمام آمریکا ممنوع کند، مارکو روبیو می‌باشد که چندی پیش لایحه خود را در این مورد ارائه داد.