امکان ندارد در مسیر پیشرفت باشید و هنوز هم نتوانید استفاده خود از موبایل و شبکه‌های مجازی را کنترل کنید، زیرا مانند هیولا به یکواره زمان شما را می‌بلعد.

امروزه ما به شدت درحال حرکت به سمت زندگی در قلب فناوری هستیم، پایه‌های زندگی ما روزانه بیشتر و بیشتر وابسته به فناوری می‌شوند و این جمله دیگر یک کلیشه شده است. هیچ تدبیری برای زمانی که فناوری تبدیل به یک معذل شد در نظر گرفته نشده است. بنابراین اعتیاد به فضای مجازی هم روز به روز افزایش می‌یابد.

برنامه Forest که امروز آن را معرفی می‌کنیم، از دیگر برنامه‌های کنترل استفاده از موبایل و فضای مجازی است که پیش تر آنها را معرفی کردیم. Forest همچنین از رقبای اصلی برنامه flipd در نظر گرفته می‎‌شود که هر کدام نوآوری‌ها و ایده‌های ممتازی را برای رضایت هرچه بیشتر کاربران ارائه می‌دهند.

 

forest

 

تفاوت Forest و Flipd

همانطور که گفتم، هر دو برنامه رویکرد متفاوتی را برای ممتاز کردن خود در چشم کاربران در پیش گرفته اند. 

برنامه flipd تلاش می‌کند در کنار کنترل استفاده از موبایل، یک برنامه مدیریت وظایف حرفه‌ای باشد، زیرا قابلیت قفل کردن موبایل برای کنترل استفاده از آن به تنهایی جالب نیست؛ اما Forest هدف خود را با گسترش حفاظت از طبیعت زمین پیوند داده است.

شاید از خود بپرسید استفاده از Forest چگونه باعث حفاظت از طبیعت می‌شود؟ در حقیقت، استفاده از این برنامه و فضای آن، باعث افزایش انگیزه شما برای حفاظت و گسترش طبیعت در طولانی مدت می‌گردد. همانطور که می‌دانید، کاربران زیادی برای سالها از این برنامه استفاده خواهند کرد و این تاثیرات را در رفتار آنها شکل خواهد گرفت.

از نقظه نظر شخصی، برنامه Forest موفق تر عمل خواهد کرد، زیرا تمرکز اصلی خود را بر روی هدف اصلی برنامه، کنترل استفاده از فناوری خواهد گذاشت؛ اما Flipd باید همزمان، به توسعه بخش مدیریت وظایف خود بپردازد که شاید بتواند تمرکز اصلی آنهارا کاهش دهد.

 

forest

 

قابلیت گروهی برنامه Forest

برنامه‌های بسیاری وجود دارند که هدف آن‌ها دور کردن شما از موبایل است، اما Forest این‌کار را در قالب گروهی هم انجام داده است.

امروزه شور و شوق همیشگی در جمع‌ها و همنشینی‌های ما به دلیل فضای مجازی از بین رفته‌است؛ و یا اگر هم دور هم جمع شویم همه سرگرم موبایل خود هستند.

در این جمع یک نفر می‌تواند با انتخاب گزینه create room فرایند گروهی را شروع کند تا بقیه اعضای جمع هم به آن وارد شوند. از آن به بعد، هرکسی از جمع با موبایل یا فضای مجازی کار کند، درخت همه خشک می‌شود. 

این ویژگی Forest به دورهم بودن و گرم نگه داشتن جمع‌ها و افزایش گفتگو کمک کرده است.

 

تبدیل درختان به NFT

امروزه بسیاری از بازی‌ها و برنامه‌های موجود امکان تبدیل هدایا و کاراکترهارا به NFT ارائه می‌دهند. این امکان می‌تواند منجر به درآمدزایی از طریق فروش آنها برای کاربران گردد.

در برنامه Forest این کمبود شدیدا حس می‌شود اما متاسفانه هنوز اقدامی برای این هدف نشده است.

Forest با یک راهکار انگیزشی کاربران را برای دوری از موبایل تشویق می‌کند؛ حال اگر امکان تبدیل درختان به NFT و فروش آن‌ها و جنگل‌ها وجود داشته باشد، انگیزه کاربران چندین برابر می‌شود.

گویا جنگل‌ها و درختان برای ارزشمند شدن به عنوان یک NFT به تمایز و ویژگی‌های گرافیکی بیشتری دارند تا آنهارا ارزشمند سازد.

البته درصورتی که کسی بتواند آن‌هارا بخرد می‌تواند به فضای رقابتی لطمه وارد کند.

همچنین از آنجا که امروزه بلاکچین خود تبدیل به معذلی برای محیط زیست شده، NFT می‌تواند ضد اهداف Forest باشد.

 

افزایش تمرکز با Forest

از دیگر اهداف مهم Forest تاثیر بالا در افزایش تمرکز و انگیزه کاربران برای مطالعه می‌باشد. 

شما مطالعه در یک کافه گل پر از طبیعت و گیاهان زیبا را برای مطالعه ترجیح می‌دهید یا یک اتاق مطالعه عادی؟ شاید همه ما تاثیر بالای حتی یک گلدان گیاه را در کنار خودمان در مطالعه و کار تجربه کرده باشیم. Forest همین روش یعنی استفاده از گیاه و طبیعت را برای افزایش انگیزه و ایجاد فضای متفاوت در نظر گرفته است. 

زمانی که شما در کنار یک گلدان واقعی درس می‌خوانید، تمرکز بیشتری کسب می‌کنید؛ حال تصور کنید قبل از شروع مطالعه، دانه‌ای را در گلدانی خالی در کنارتان بکارید، و هرچه بیشتر  از موبایل دوری کنید، سریع تر رشد کند، چقدر انگیزه بیشتری کسب خواهید کرد؟ Forest این تجسم را به واقعیت در نرم افزار تبدیل کرده است.

شما زمان مورد نظر خود را تنظیم می‌کنید و گیاه بر اساس همان زمان رشد می‌کند. اگر موبایل خود را باز کرده و وارد برنامه هایی که از قبل محدود کرده‌اید شوید، این گیاه شروع به خشک شدن می‎‌کند.

Forest حتی برای افزایش واقعیت فضای خود، از افکت‌های صوتی واقعی از طبیعت و صداهای دلنشین آن استفاده می‌کند که برای امتحان کردن آن می‌توانید از صفحه اصلی گزینه مربوط به هدست را انتخاب کنید.

 

forest

 

گسترش گیاهان و جنگل سازی در Forest

با گذشت زمان گیاهانی که کاشته اید و به رشد آنها با دوری از فناوری کمک کرده اید، افزایش یافته و وسعت آنها بزرگ تر و بزرگ تر می‌شود. هر بار با گذشتن چند مرحله، Forest به شما از سکه یا پاداش می‌دهد تا بتوانید گیاهان بیشتری را رشد کنید و وسعت آن را به یک جنگل برسانید.

Forest همچنین برای افزایش جذابیت و احساس هیجان، قابلیت اشتراک گذاری جنگل و رقابت با دیگر کاربران را برای شما به ارمغان آورده است! مانند کاری که برنامه tick tick برای ایجاد حس رقابت بین کاربران می‌کند.

 

 

forest