همه ی ما انسان ها دوست داریم برای یک سفر هیجان انگیز و کوتاه به یکی از شهر های خارج از کشور برویم.
امروز میخواهیم  در مورد پربازدیدترین و بهترین شهر  های کانادا صحبت کنیم و دلیل پربازدید بودن این شهر ها را بیان کنیم.

 

شهر های پربازدید و معرف کانادا

 

۱:کلگری


کلگری یکی از شهر های معروف کانادا در استان آلبرتا است. 
کلگری یکی از مهم ترین و بهترین قطب  اقتصاد  کشور کانادا است. 
چیز های زیادی باعث  شده زندگی کردن در شهر کلگری   عالی  و بی نظیر باشد آنها عبارتند از: کم بودن جرم و جنایت ها، رعایت بهداشت، فرهنگ، پاکیزه بودن محیط زیست و خیلی از چیز های دیگری که این شهر را بی‌نظیر کرده است‌.
شهر کلگری به دلایل زیادی مورد بازدید قرار گرفته است و جز یکی از بهترین شهر های کانادا معرفی شده است.
۱: برج کلگری 
برج کلگری یک برج ۱۰۹.۸ متری در مرکز شهر کانادا است. برج کلگری اوایل هاسکی نام داشت اما در سال ۱۹۷۱ نام این برج به کلگری تغییر یافت. وزن این برج حدود ۱۰۸۸۴ تن است که ۶۰ درصد آن در زمین است.
۲:المپیک پلازا  ۳: موز‌ه های نظامی و..
پس میتوان گفت که شهر کلگری یکی از بهترین و فوق العاده ترین شهر برای یک سفر است.

 

شهر های پربازدید و معرف کانادا

 

۲:مونترال

 
مونترال یکی دیگر از شهر های پربازدید در کانادا است و همچنین جز‌ دومین شهر های پرجمعیت کانادا به شمار می‌رود. 
دلیل پرجمعیت و معروف بودن این شهر میراث فرهنگی است. در طول هر سال جشنواره های زیادی وجود دارد که تنوع را جشن می‌گیرند و مردم دور یکدیگر جمع میشود. 
یکی‌ از دلایلی که مونترال جز   یکی از مشهورترین و پربازدیدترین شهر های کانادا است به دلیل حال و هوای اروپایی داشتن ان است. 
ناگفته نماند مونترال اولین شهر در کانادا است که  میزبان المپیک  و  پایتخت فرهنگی کشور کانادا است.
یکی‌ دیگر از شهرت شهر مونترال در کانادا  این است که زمین بازی برای هنردوستان دارد برای مثال برای علاقه مندان به موسیقی یا زبان شناسان است. 
معروفترین چیزهایی که باعث شده اند این شهر بی نظیر دیگران را به خود جذب کند عبارتند از: کوه رویال صلیب، ویل ماری ،برج ساعت،کلیسای نوتردام و....
اگر شما هم یک سفر بسیار دلنشین می‌خواهید می‌توانید به این شهر  فوق‌العاده در کانادا سفر کنید و از  این مکان ها را بازدید کنید.
البته چندین نکته را باید ب قبل از سفر به این شهر بدانید، مونترال دارای   بالاترین جمعیت را از نظر  دانشجویی در آمریکای شمالی است و مردم در آنجا به زبان فرانسوی یا انگلیسی صحبت می‌کنند. 
مهمترین چیزی که باید بدانید این است که در این شهر، مونترال یک شهری است که شما برای یک سفر نمی‌خواهید پول زیادی را خرج کنید چرا که در این شهر بسیار مقرون به صرفه است.

 

شهر های پربازدید و معرف کانادا

 

۳:اتاوا


اتاوا پایتخت کانادا است و همچنین جز چهارمین شهر پرجمعیت این کشور محسوب میشود.
اتاوا در آمریکای شمالی  و همچنین در کنار رودخانه اتاوا واقع شده است. اتاوا علاوه بر این که پایتخت کشور کانادا است به دلایل دیگری هم مشهور است.  یکی از دلایل مشهور بودن اتاوا  به دلیل رویداد هایی که در آن رخ میدهد است برای مثال میزبان بهترین چ بزرگترین جشنواره  کانادا، جشن روز کانادا(مردم کانادا روز ۱ جولای را به عنوان روز ملی شدنشان جشن می‌گیرند) جشن لاله های کانادا( که هر ساله در ماه  مه در اتاوا که پایتخت کشور کانادا است برگزار میشود) و بسیاری از جشنواره های دیگر.
همانطور که گفتیم اتاوا پایتخت کشور کانادا است ولی زندگی کردن در این شهر دشوار نیست بلکه بسیار آسان و  ارزان است البته اتاوا شهری بسیار تمیز و امن است.  در اتاوا میتوانید فرصت های شغلی خوبی را به دست آورید و خانه های خوبی را برای زندگی کردن پیدا کنید.
شهر اتاوا،شهری‌ کمی ساکت است یعنی میتوان گفت شهری پر سر و صدا نیست و  جرم و جنایت در آن بسیار کم است و این میتواند برای مردم تاثیر خوبی داشته باشد. 
یکی‌ دیگر از دلایل مشهور  و پربازدید بودن اتاوا این است که موزه های مهمی در اتاوا قرار دارد. موزه هایی مانند  موزه طبیعت کانادا،نگارخانه ملی و موزه جنگ کانادا. 
و ناگفته نماند  آب و هوای اتاوا،  نیمه قاره ای می‌باشد یعنی تابستانی گرم و مرطوب و زمستانی سرد دارد.
شهر اتاوا شاید بتواند شهری بسیار عالی برای یک سفر باشد چرا که پایتخت کانادا است و شهر آرامی  است و شما لازم نی در این شهر هزنیه های هنگفتی خرج کنید. 

 

شهر های پربازدید و معرف کانادا

 

۴: ونکوور 


ونکوور یکی از زیباترین شهر های کانادا است.ونکوور یک شهر ساحلی و بندر گاهی مهم در کانادا است.  محل فیلمبرداری بسیار خوبی دارد  و همچنین دارای صحنه‌های بسیار زیبای هنری تئاتر و موسیقی  است. 
گالری هنر شهر ونکوور به دلیل آثار هنرمندان منطقه‌ای شهرت بسیاری دارد. ونکوور به دلایل خیلی زیادی مشهور است که آنها عبارتند از:نمای زیبای شهر ونکوور، طبیعت و فضای سبز آن،  فضای آرام خلیج انگلیسی در ونکوور، و بسیاری از زیبایی‌های دیگر.
یکی از مهمترین دلایلی که شهر ونکوور پربازدید و معروف است بخاطر مناظر بی نظری که دارد،اب و هوای معتدل، مردمی بسیار مهربان است و یکی از بهترین مکان برای زندگی شناخته شده است البته ناگفته نماند ونکورر بر  خلاف شهر هایی که معرفی کردیم  برای زندگی کردن هزینه ای بسیار بالا دارد برای مثال قیمت مواد غذایی چندین درصد  بیشتر شهر های دیگر  کانادا است و یا قیمت اجاره خانه در ونکوور چندین درصد بالا تر از قیمت شهر های دیگر کانادا است  است.

 

بنابراین شما میتوانید برای  اینکه یک سفر رویایی داشته باشید به این شهر های زیبای کانادا سفر کنید و اوقات بسیار خوبی را در آنجا با دوستان یا خانواده خود بگذرانید.