ایلان ماسک پس از مدت‌ها انتظار، بلاخره اعلام کرد که تا 6 ماه آینده، شرکت تحت مدیریتش نورالینک اقدام به آزمایش تراشه بر روی مغز انسان می‌کند. این موضوع توسط ماسک در رویداد Show and tell نورالینک بیان شد؛ رویدادی که دنبال‌کنندگان مدت‌ها انتظار آن را می‌کشیدند.
درحال حاضر تنها مانع ایلان ماسک در رسیدن به این هدف، مجوز سازمان FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) می‌باشد. نورالینک بارها برای دریافت سریع‌تر این تائیدیه اقدام کرده است، اما موفق نشده است.

 

 

درمان افراد نابینا و فلج با نورالینک
 

زمانی که بدانیم ایلان ماسک قصد دارد با نورالینک، بینایی را به افراد نابینا برگرداند و همچنین کاری کند که افراد فلج دوباره قادر به حرکت اعضای بدن خود باشند، به اوج بلندپروازی این پروژه پی می‌برید. حتی هدف نورالینک تنها افرادی که قدرت عضلات و بینایی خود را از دست داده‌اند نیست، بلکه افرادی که بطور زاتی نابینا و یا فلج به دنیا آمده‌اند، شامل این حیطه می‌شوند.
حتی اگر فردی هرگز بینایی نداشته و نابینا به دنیا آمده باشد، همچنان باور داریم که می‌توانیم بینایی‌اش را برگردانیم.
ایلان ماسک قصد دارد با نورالینک آینده‌ای زیبا و پر از الهام را زنده کند و وقایعی را که تاکنون در دنیای واقعی به چشم ندیده‌ایم را زنده کند. هرچند که صحبت‌های او برای بسیاری تنها وعده باشند، اما نوآوری‌های بعیدی که تاکنون ایلان ماسک برای دنیای ما بوجود آورده است، همگی صحبت‌های او را تائید می‌کنند.
نورالینک در فازهای تخصصی‌تر و پیشرفته‌تر، قرار است که بتواند بیماری‌هایی از قبیل پارکینسون و آلزایمر را درمان کند.

 

تائیدیه FDA
 

ایلان ماسک تاکنون بارها از طریق نورالینک خواستار دریافت تائیدیه FDA برای شروع آزمایشات نورالینک در انسان شده است، اما در این مسیر موفق نبود؛ با اینکه شرکت Synchorn رقیب اصلی شرکت نورالینک در تیرماه امسال توانست این تائیدیه را دریافت کرده و آزمایشات انسانی ساخت تراشه در مغز را شروع کند.
دلیل اینکه ایلان ماسک نمی‌تواند این تائیدیه را دریافت کند، دوعامل می‌تواند باشد؛ وی یا نفوذ کافی را در این سازمان ندارد و یا قصد انجام آزمایشاتی را بر روی مغز انسان دارد که برای FDA تائید آن‌ها سخت و خطرناک است و پیش از این توسط شرکت Synchorn درخواست نشده است.